ژانگ جیکه و دفاع از عنوان قهرمانی خود در المپیک

همانطور که در کانال تی تی هیستوری  اطلاع رسانی کرده بودیم، ژانگ جیکه به عنوان نفر دوم حاضر در مسابقات انفرادی المپیک ریو انتخاب شده است که ما لونگ را در این مسیر همراهی خواهد نمود.

ژانگ جیکه که در لندن با شکست وانگ هائو توانسته بود عنوان قهرمانی المپیک را از آن خود نماید به همراه ما لونگ که در حال حاضر قهرمان جهان است، نمایندگان تیم تنیس روی میز چین در بخش انفرادی خواهند بود.

ما لونگ جایگاه خود در المپیک را با کسب مقام نخست در رقابت‌های انتخابی المپیک بدست آورد و با اقتدار به عنوان نفر اول چین راهی این رقابت‌ها شد. اخیرا صحبت‌های فراوانی راجع به انتخاب نفر دوم صورت گرفته است. با توجه به شرایط نه چندان مورد قبول ژانگ جیکه و آمادگی ژو ژین و فن ژندونگ تردید‌هایی در انتخاب او وجود داشت.

فن ژندونگ بعد از ما لونگ بهترین رنکینگ را در اختیار داشت که لیو گولیانگ چند روز قبل اعلام کرده بود که او تا المپیک ۲۰۲۰ منتظر خواهد ماند که البته با توجه به سن کم فن ژندونگ توجیه پذیر می‌باشد.

اما ژو ژین نیز دارای رنک بالاتری نسبت به ژانگ جیکه می‌باشد و همچنین عملکرد مناسبی نیز در سال اخیر داشته است(باخت او در برابر چانگ مورد انتقاد از سوی لیو گولیانگ قرار گرفته بود).

البته ژانگ جیکه در ماه های اخیر عملکرد رو به پیشرفتی نسبت به سال گذشته از خود نمایش داده است.

ژانگ جیکه
ژانگ جیکه

ژانگ جیکه بعد از المپیک لندن تنها دو بار موفق به کسب مقام اول در تورهای جهانی شده است که هر دو بار در کویت یکی در سال ۲۰۱۳ و یکی امسال می باشد. این در حالی است که ما لونگ ۹ عنوان قهرمانی، ژو ژین و فن ژندونگ نیز هر کدام ۶ عنوان قهرمانی در این بازه کسب کرده اند.

البته نمی‌توان انکار کرد که اگر بخواهیم یک مرد برای روز‌های بزرگ نام ببریم، او کسی نیست جز ژانگ جیکه.

در بخش زنان نیز چنین شرایطی رخ داده است. لیو شیون مدت ها به عنوان رنک یک زنان جهان می‌باشد اما شانس مجددی به دینگ نینگ داده شده است. دینگ نینگ که در المپیک قبل در بازی فینال بازی را به لی ژیائو ژیا واگذار کرد این بار نیز این شانس را دارد تا انتقام بازی دراماتیک فینال ۲۰۱۲ را در برابر لی ژیائو ژیا بگیرد.

از طرفی لی ژیائو ژیا اگر بتواند عنوان قهرمانی المپیک را کسب کند سومین نفری است که توانسته دو بار قهرمان المپیک شود. Deng Yaping در المپیک ۹۲ و ۹۶ و همچینن ژانگ یینینگ در المپیک ۲۰۰۴ و ۲۰۰۸ موفق به این کار شده اند.

ویدئوی معرفی بازیکنان چین در بخش انفرادی :

 

Comments

  1. یک شهروند says

    باسلام، انتخاب نشدن فان ژندونگ منطقی به نظر می رسید چون هنوز جوان است وفرصت بسیار دارد ولی کنار گذاشتن ژوژین کمی بی انصافی بود چون ژوژین در دوسال گذشته در مجموع بسیار ازژانگ جیکه موفق تر عمل کرده بود..

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *