رقابت‌های جذاب آسیایی‌ها در کاپ آسیا

بهترین بازیکنان آسیایی از امروز در بیست و نهمین دوره مسابقات کاپ آسیا در امارت متحده عربی به مدت سه روز با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت تا بار دیگر شاهد رقابت بهترین بازیکنان تنیس روی میز این قاره در مقابل یکدیگر باشیم.

DUBAI, UNITED ARAB EMIRATES - APRIL 28: Ho Kwan Kit of Korea in action against Chun Ting Wong of Hong Kong during day one of the Nakheel Table Tennis Asian Cup 2016 at Dubai World Trade Centre on April 28, 2016 in Dubai, United Arab Emirates. (Photo by Warren Little/Getty Images) *** Local Caption *** Ho Kwan Kit
این رقابت ها در دو بخش انفرادی مردان و زنان برگزار می شود. در هر بخش 16 بازیکن برای رسیدن به مقام قهرمانی تلاش خواهند کرد.
ترکیب بازیکنان شرکت کننده در این رقابت ها بدین شکل خواهد بود:” قهرمان دور قبلی رقابت ها، قهرمان بخش انفرادی رقابت های قهرمانی آسیا در سال 2015، ده نفر آسیایی که در رده بندی ماه ژانویه 2016 بالاترین رنکینگ را در اختیار داشتند، چهار نماینده جنوب آسیا، جنوب شرقی آسیا، غرب آسیا و خاورمیانه
نکته مهم این است که از هر کشور حداکثر دو بازیکن باید در این رقابت ها شرکت کنند مگر اینکه بازیکن سوم از طریق”wild card” به مسابقات دعوت شده باشد.
مسابقات در دو مرحله برگزار می شود در مرحله اول 12 بازیکن برتر در سه گروه A-B و C قرار میگیرند و چهار بازیکن نماینده چهار منطقه آسیا در گروه D. دو نفر اول گروههای A تا C به طور مستقیم به مرحله دو و نفرات سوم این گروهها به همراه نفر اول گروه D با یکدیگر بازی میکنند تا دو نفر نیز از این گروه به مرحله بعدی بروند. و در نهایت این هشت بازیکن به صورت مسابقه تک حذفی برای تعیین قهرمان با یکدیگر رقابت میکنند.در مرحله اول مسابقات 3 از 5 و در مرحله دوم 4 از 7 میباشد.
میز و توپ مسابقات هر دو از طرف کمپانی DHS برای این رقابت ها فراهم شده است.
در مجموع به نفرات اول تا 16 این رقابت ها در هر بخش مردان و زنان 60 هزار یورو جایزه تعلق میگیرد.
نفرات شرکت کننده در بخش مردان ژوژین و ژانگ جیکه از چین، میزوتانی و اوشیما از ژاپن، JUNG Youngsik و لیسانگ سو از کره جنوبی، ونگ چون تینگ و تانگ پنگ از هنگ کنگ، چانگ چی یوآن و CHIANG Hung Chieh از تایپه به همراه گائونینگ سنگاپوری و آچانتای هندی 12 نفر اصلی رقابت ها و GHOSH Soumyajit از هند به عنوان نماینده جنوب آسیا، CHEW Zhe Yu Clarence از سنگاپور به عنوان نماینده جنوب شرق آسیا، عبدالله البالوشی از امارات متحده عربی به عنوان نمایده غرب آسیا و نیما عالمیان از کشورمان به عنوان نماینده خاورمیانه تکمیل کننده 16 بازیکن نهایی این رقابت ها در بخش مردان هستند.
نوشاد عالمیان نیز به عنوان نفر اول رزرو در این رقابت ها در لیست قرار گرفته تا در صورت عدم حضور هریک از 16 بازیکن اصلی جای او را در جدول رقابت ها بگیرد.
در بخش زنان نیز فنگ تیانگ وی از سنگاپور، لیو شیون و لی ژیائو ژیائو از چین، میما ایتو و هیرانو میو از ژاپن سرشناس ترین بازیکنان حاضر در این رقابت ها هستند.
این رقابت ها از امروز آغاز شده و تا 30 آپریل و مشخص شدن قهرمان ادامه خواهد داشت. نتایج و ویدیوی مسابقات به زودی در سایت قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *