نیما عالمیان و ندا شهسواری به المپیک راه یافتند

رقابت‌های انتخابی المپیک ریو ۲۰۱۶ در آسیا در کشور هنگ کنگ در حال برگزاری است. ۱۱ بازیکن از طریق رقابت‌های انتخابی از قاره آسیا وارد المپیک خواهند شد. بدین ترتیب که در مرحله نخست بازیکنان در بخش های مختلف قاره کهن(آسیای مرکزی، شرق آسیا، جنوب آسیا، جنوب شرقی آسیا و غرب آسیا) با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت و از هر بخش یک بازیکن به عنوان برترین بازیکن آن بخش در قسمت مردان و زنان به طور مستقیم راهی المپیک ریو خواهد شد.

در غرب آسیا برادران عالمیان به فینال رقابت‌ها رسیدند و در دیدار فینال نیما عالمیان موفق شد با نتیجه ۴ بر ۲ از سد برادر خود بگذرد و به المپیک ۲۰۱۶ ریو راه یابد.

Screen Shot 2016-04-15 at 1.15.17 PM

نوشاد عالمیان برای کسب سهمیه دوم در حال مبارزه در Stage 2 می‌باشد که پنج تن به المپیک راه می‌یابند تا ۱۱ سهمیه آسیا تکمیل گردد.

نوشاد در نخستین دیدار خود در مرحله دوم به مصاف Cheaib Dauud رفت که موفق شد او را ۴ بر ۳ شکست دهد. او دقایقی پیش به مصاف Sntoso Ficky رفت که رنک ۲۵۷ را در اختیار دارد، او در این بازی با نتیجه ۴ بر ۲ پیروز شد.

در دیدار بعدی فردا به مصاف کمال آچانتا خواهد رفت

 

 

در بخش زنان غرب آسیا در فینال بخش نخست ندا شهسواری با پیروزی در یک دیدار سنگین موفق شد به المپیک راه یابد. او در دیدار فینال Kim Olga را با نتیجه ۴ بر ۳ مغلوب ساخت. او در این بازی با نتیجه ۳ بر ۱ از حریف خود عقب بود و توانست این بازی را به سود خود به اتمام رساند.

او گفت: برایم باورنکردنی بود بخاطر اینکه از اول در بازی نبودم، در گیم پنجم ۱۰ بر ۶ عقب بودم، فکر کردم همه چیز برای من تمام شده است اما معجزه رخ داد.

shahsavari1_14_04_16

در بخش زنان نیز محجوبه عمرانی برای کسب دومین سهمیه به stage 2 راه یافته است که امروز با Lariba Ian از فیلیپین دیدار خواهد کرد.

امیدواریم او نیز این بازی را با موفقیت پشت سر بگذارد.

در بخش شرق آسیا، ما لونگ در دیدار فینال در برابر فن ژندونگ قرار گرفت و موفق شد با نتیجه ۴ بر ۱ او را شکست دهد و به عنوان اولین نفر راهی المپیک ریو گردد.

در بخش زنان نیز مهمترین اتفاقات حذف لیو شیون توسط DOO Hoi Kem هنگ کنگی بود که خود او در دیدار نیمه نهایی در مقابل لی ژیائو ژیا شکست خورد.

عملکرد ITO Mima نیز ستودنی بود و در مرحله ۱/۴ توانست دینگ نینگ را حذف کند اما در نیمه نهایی به علت مصدومیت در مقابل ایشیکاوا قرار نگرفت.

ایتو میما

در دیدار نهایی لی ‌ژیائو ژیا بار دیگر توانایی های خود را ثابت کرد و با پیروزی ۴ بر ۰ به مرحله بعد راه یافت.

در بخش جنوب آسیا CHEN Feng ^ از سنگاپور موفق شد به المپیک راه یابد و گائو نینگ در Stage 1 حذف گردید.

 

 

Comments

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *