قهرمانی چین در رقابت‌های مردان و زنان قهرمانی جهان

ما لونگ
ما لونگ

بالاخره رقابت‌های قهرمانی جهان به مرحله نهایی خود رسید. در رقابت‌های مردان از یک سو چین با شکست کره جنوبی به فینال رسید و از سویی دیگر ژاپن با شکست انگلیس در یک بازی دیدنی توانست به فینال رقابت‌های قهرمانی جهان برسد.

در بازی فینال مردان در تیم چین ژو ژین، ما لونگ و ژانگ جیکه سه نفر حاضر در رقابت بودند و ژاپن نیز با ترکیب میزوتانی، یوشیمورا و اوشیما در بازی فینال حاضر شد.

در نخستین بازی xu xin با نتیجه ۳ بر ۰ از سد میزوتانی گذشت، در دومین دیدار نیز  ما لونگ به راحتی و با نتیجه ۳ بر ۰ از سد یوشیمورا گذشت.

در دیدار سوم ابتدا اوشیما یک بر صفر پیش افتاد ولی ژانگ جیکه توانست سه گیم بعدی را از آن خود کند و به این ترتیب تیم ملی تنیس روی میز چین بار دیگر قهرمان جهان شد.

آخرین باری که تیم دیگری توانسته است در این رقابت‌ها قهرمان گردد سال ۲۰۰۰ بود که تیم سوئد در فینال موفق به شکست چین شده بود.

بازی‌های سال ۲۰۰۰ نیز در مالزی برگزار شده بود.

لیو شیون

در بازی های بانوان نیز چین سه بر صفر پیروز شد و توانست مقام قهرمانی را کسب کند.

در دیدار نخست لیو شیون با نتیجه ۳ بر ۰ از سد آی فوکوهارا گذشت.

در دومین دیدار لی ژیائو ژیا در یک بازی سخت در حالی که ۲ بر ۰ از ایشیکاوا عقب بود در سه گیم بعدی او را شکست داد تا بازی دو بر صفر به سود چین گردد.

در آخرین دیدار دینگ نینگ در برابر ایتو میما قرار گرفت که در این بازی نیز دینگ نینگ با نتیجه ۳ بر ۱ پیروز شد و در نهایت با این نتیجه توانستند از عنوان قهرمانی خود دفاع کنند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *