امید اروپایی ها برای شکست چین در آینده‌ای نزدیک (ویدئو)

شکست چینی ها؟! شاید رویایی دست نیافتنی باشد، سالهاست که چینی ها بر مسند قدرت تنیس روی میز دنیا نشسته‌اند. در دو المیپک اخیر آنها تمام مدال‌های طلای ممکن را از آن خود کرده‌اند. ۶ قهرمانی جهان اخیر را نیز مردان و زنان چینی بدست آورده‌اند.

در بین بانوان نیز از سال ۱۹۵۵ هیچ اروپایی نتوانسته است قهرمان رقابت‌های زنان گردد.

برای بسیاری از بازیکنان دنیا شکست چینی ها یک رویاست، آنها بسیار سریع و قوی هستند، تمرینات عالی انجام می‌دهند و تعدادشان بسیار زیاد است. مهم نیست بازیکنی که در برابر او بازی می‌کنید عضو تیم ملی باشد یا نه، بار ها اتفاق افتاده که بازیکنان گمنامی را تیم چین در برخی پروتور ها شرکت داده و توانسته‌اند برترین بازیکنان جهان را براحتی شکست دهند.

با ظهور ستاره‌های جدید اروپایی از قبیل آنتون شلبرگ سوئدی اروپایی ها و الخصوص سوئدی ها امیدوارند که دوباره بتوانند به بام جهان برسند.

چندی پیش آنتون شلبرگ در برابر فن ژندونگ قرار گرفت که یک بازی خوب را به نمایش گذاشت و در دو گیم بازی پیروز شد.

او عقیده دارد که از بسیاری از بازیکنان اروپایی سریع تر است ولی هنوز به سرعت بازیکنان چینی نیست و این مورد را فاکتور مهمی می‌داند.

در سال‌های اخیر امید اروپایی ها به آلمان بوده است ولی واقعیت این است که تنها کشوری که تا به امروز توانسته چینی ها را به معنای واقعی شکست دهد سوئدی ها و تیم رویایی آنها می‌باشد.

آنها سه قهرمانی تیمی جهان را به صورت پیاپی بدست آورند که نشان دهنده یک دست بودن تیم آنها و قدرت آنها در آن زمان می‌باشد.

مایکل اپلگرین که یکی از همان بازیکنان نسل به یاد ماندنی چینی‌هاست اعتقاد دارد که چینی ها کم کم با شیوه بازی اروپایی ها(سوئد) آشنا شدند و آن را به سطح بالاتری ارتقا دادند.

یکی دیگر از افسانه‌های تنیس روی میز یان اوی والدنر است که تنها بازیکن اروپایی است که توانسته است مدال طلای المپیک را در ۱۹۹۲ از آن خود کند و دو بار نیز قهرمان جهان شده است، او بقدری در چین محبوب است که برای او تمبر نیز چاپ کرده‌اند.

او نیز امیدوار است که با ظهور ستاره جدید بتوانند در آینده نزدیک چینی ها را دوباره شکست دهند.

باید منتظر ماند و…

Comments

   • فرزاد says

    انشا… موفق باشی
    همیشه میگن درس ازهمه چی مهمتره ولی جالبه آخرش هیچ خبری نیست

 1. پيمان says

  والدنر . پرسون و اژل گرين گرچه درك بالايي از پينگ پنگ داشتن ولي بنظر در بازيهاي سالهاي دور بك هند چيني ها هرگز اينقدر قدرتمند نبود و بيشتر بازيكنهاي چين پن هولدر بودند واروپايي ها از اين ضعف بخوبي استفاده ميكردند مخصوصان بيشتر بازيكنهاي پن هولدر از تكنيكهاي بك هند استفاده نميكردند و اين باعث جا موندن اونها ميشد. ولي امروز خود چينيها هم به اين نتيجه رسيدند كه راكت گيري شيك هند در ارائه تكنيك هاي تنيس بهتره گرچه در روش پن هولدر هم تغيرات اساسي داده شده بسياري از تكنيكهاي امروزه پن هولدردر ده پيش نبوده . و از همه مهمتر تعصب چينيها توي پينگ پنگ خيلي بالاست اونها معتقدند كه شاخص مهمي در ارائه قدرت چين به دنياست. در مجموع رسيدن به بازيكنان پينگ پنگ چين كار خيلي سختيه. هر چند اين ورزش در ژن چيني نهفته شده مث ژن مستعئد بودن ايراني ها در كشتي

 2. سینا says

  سلام
  نمیدونم چرا توی این مطلب اسمی از استفان فیگرل نبردید اون بازیکونه کمی نیست!
  توی تور لهستان خیلی از قدرتا رو برد مثل فریتاس و تانگ پنگ و در 1/2 نهایی هم که قهرمان المپیک 2012 رو 4 بر 2 برد! توی فینالم که یقه ی فان ژن دونو تا ست 7 گرفته بود! و حتی 7 بر 6 هم در این ست جلو بود ولی بازیو 4 بر 3 باخت
  حتی توی بازی های Champion league 2015_2016
  جون میزوتانی رو 3 بر 0 برد!
  و توی قهرمانی تیمی اروپا هم که آلمان و اتریش به فینال رسیدن توی بازی دوم استفان با اوچاروف بازی کرد و اون بازی رو با حساب نزدیک 3 بر 2 به نفر سوم المپیک لندن واگذار کرد
  به نظر من این بازیکن یه خطر بزرگ برای چینی هاس.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *