نگاهی کوتاه به بازیکنان حاضر در مسابقات گرند فاینال ۲۰۱۵

مسابقات گرند فاینال ۲۰۱۵ امروز در بخش‌های انفرادی مردان و زنان آغاز خواهد شد، در ادامه نگاهی به بازیکنان حاضر در این رقابت‌ها خواهیم انداخت. با ما در ادامه همراه باشید.

Ma Long

ما لونگ
ما لونگ

با Ma Long آغاز می‌کنیم او در حال حاضر رنک اول جهان را در سن ۲۷ سالگی در اختیار دارد و امسال با دو قهرمانی در رقابت‌های world cup و world championship سال رویایی را پشت سر گذاشته است. او تا کنون ۲۰ عنوان از رقابت‌های تور جهانی در کارنامه خود دارد و ۳ بار نیز توانسته قهرمان رقابت‌های گرند فاینال گردد. .

ما لونگ به زبان چینی سخن می‌گوید، نکته جالب در مورد او قهرمانی‌اش در رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۱۵ می‌باشد که پس از کسب سه مدال برنز در رقابت‌های جهانی بدست آمد و همچنین او به مدت ۴۰ ماه است که در رتبه اول جهان قرار دارد.

 

Fan Zhendong

فن ژندونگ
فن ژندونگ

فن ژندونگ جوان که تنها ۱۸ سال دارد در رده ۲ رنکینگ فدارسیون جهانی تنیس روی میز ITTF ایستاده است و به زبان چینی صحبت می‌کند. او مدال برنز قهرمانی جهان ۲۰۱۵، نایب قهرمانی جام جهانی ۲۰۱۵ و قهرمانی آسیا در بخش تیمی و انفرادی، دوبل و میکس دوبل را در اختیار دارد. ۶ عنوان نیز در تور‌های جهانی در اختیار دارد و قهرمان المپیک جوانان ۲۰۱۴ می‌باشد. فن ژندونگ به علت عملکرد عالی خود در رقابت‌های ملی چین در سال ۲۰۱۲ مورد توجه مربیان چینی قرار گرفت و در رقابت‌های قهرمانی جهان پاریس در ۲۰۱۳ همراه تیم ملی چین بود.

xu xin

ژو ژین
ژو ژین

ژو ژین ۲۵ ساله در حال حاضر رنک سوم جهان را در اختیار دارد و برخلاف دیگر چینی های حال حاضر پن هلودر می‌باشد. او قهرمان دوبل مردان و میکس دوبل قهرمانی جهان می‌باشد، ۱۱ عنوان در تور‌های جهانی در اختیار دارد و دو بار نیز عنوان گرند فاینال را در اختیار دارد.

نکته جالب درباره او هم تیمی شدنش در قهرمانی جهان ۲۰۱۵ در رقابت‌های میکس دوبل با yang heaun می‌باشد که منجر به قهرمانی آنها شد که عملا تاریخ‌ساز شدند. اولین بار بود که یکی چینی با غیر چینی هم تیم شدند و توانستند مقام قهرمانی جهان را بدست آورند.

Dimitrij Ovtcharov

دیما
دیما

دیما ۲۷ ساله در حال حاضر رنک ۴ جهان را در اختیار دارد  و  تا کنون ۸ بار در رقابت‌های گرند فاینال شرکت کرده است، او که به دو زبان آلمانی و انگلیسی صحبت می‌کند دارنده مقام قهرمانی اروپا در سال ۲۰۱۳ و ۲۱۰۵ و کاپ اروپا در سال ۲۰۱۵ می‌باشد، همچنین در بازی‌های اروپایی ۲۰۱۵ نیز مقام قهرمانی را بدست آورد. اما مهمترین‌ عناوین او مدال برنز المپیک، مدال برنز جام جهانی و نایپ قهرمانی در گرند فاینال سال گذشته می‌باشد.

دیما در جریان رقابت‌های قهرمانی تیمی جهان در ۲۰۱۴ ژانگ جیکه را شکست داد. همچنین او تمامی عنوان‌های مهم اروپا را در ۲۰۱۵ بدست آورده است.

Zhang Jike

ژانگ جیکه
ژانگ جیکه

ژانگ جیکه ۲۷ ساله در حال حاضر در رنک هفتم جهان قرار دارد، او قهرمان جام جهانی در سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۴ می‌باشد، همچنین دو مقام قهرمانی جهان در ۲۰۱۱ و ۲۰۱۳ دارد و سرآمد همه این موارد قهرمانی المپیک در ۲۰۱۲ می‌باشد.

او چهارمین بازیکن تاریخ تنیس روی میز دنیاست که دارای Grand Slam می‌باشد، یعنی قهرمانی المپیک، جهان، جام جهانی را در ۴۴۵ روز در اختیار دارد. او همچنین به نوع خوشحالی‌هایش پس از پیروزی معروف است. والدنر اولین بازیکنی است که دارای گرند اسلم می‌باشد.

 

Jun Mizutani

میزوتانی
میزوتانی

جون میزوتانی ۲۶ ساله ۴ بار در رقابت‌های گرند فاینال حضور یافته است، او پنج عنوان در تور های جهانی در اختیار دارد. در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۰ نیز قهرمان گرند فاینال شده است و همچنین ۶ بار قهرمان ملی ژاپن شده است.

او اولین بار در ۱۷ سالگی در ژاپن مقام قهرمانی بازی های ملی را بدست آورد، او پنج بار پیاپی دیگر نیز این عنوان را کسب کرده است و همچنین یک دختر دارد.

 

Marcos Freitas

مارکوس فریتاس
مارکوس فریتاس

مارکوس فریتاس ۲۷ ساله در حال حاضر رنک ۸ جهان را در اختیار دارد و دو بار در رقابت‌های گرند فاینال حاضر شده است. او در سال ۲۰۱۵ در رقابت‌های قهرمانی اروپا مقام نایب قهرمانی را کسب کرده است، در بازی‌های تیمی اروپا در سال ۲۰۱۴ به همراه تیم پرتغال قهرمان شده است. قهرمان کاپ اروپا در ۲۰۱۴ و دارنده مدال برنز گرند فاینال ۲۰۱۴ می‌باشد.

او به سه زبان پرتغالی، انگلیسی و اسپانیایی صحبت می‌کند.

Chuang Chih-Yuan

چانگ
چانگ

 

چانگ ۳۴ ساله در حال حاضر در رنک نهم جهان ایستاده است و تا کنون۱۶ بار در رقابت‌های گرند فاینال حضور یافته است.

او در المپیک ۲۰۱۲ به نیمه نهایی رسیده است، در سال ۲۰۰۲ قهرمان رقابت‌های گرند فاینال شده است و در سال ۲۰۱۳ قهرمان دوبل مردان در رقابت‌های قهرمانی جهان شده است.

او به دو زبان انگلیسی و چینی سخن می‌گوید.

او در سال ۲۰۱۳ قهرمان دوبل جهان شد که به عنوان اولین ورزشکار چین تایپه شناخته شده است که یک عنوان جهانی در رشته تنیس روی میز کسب کرده است. او همچنین بیشترین حضور در رقابت‌های گرند فاینال را در اختیار دارد.

 

Vladimir Samsonov

132834255_181n

ولادی کهنه کار ۳۹ ساله تا کنون ۱۴ بار در این رقابت‌ها شرکت کرده است. او به پنج زبان روسی،انگلیسی،آلمانی،اسپانیایی و صربی سخن می‌گوید.

او دارای ۲۷ عنوان تور جهانی است، در ۹۷ مقام اول رقابتهای گرند فاینال را بدست آورده است. او سه بار در سال‌های ۹۹،۲۰۰۱ و ۲۰۰۹ برنده عنوان اولی رقابت‌های جام جهانی بوده است. در سال ۹۷ نیز نایب قهرمان جهان شده است.

نکته جالب در مورد او این است که او ۳۸ بار به فینال تور‌های جهانی رسیده است. او همچنین رئیس کمسیون ورزشکاران فدراسیون جهانی تنیس روی میز است.

 

Comments

  1. یوسف says

    سلام آقا جواد مطالب خیلی ارزشمند بود ممنون
    میدونید چرا تیموبول در این رقابت ها حضور نداره؟
    دوره قبلی هم فکر کنم نبود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *