امپراطوری مالونگ در 2015

SUZHOU, CHINA - MAY 03: (CHINA OUT) Ma Long of China reacts against Fan Zhendong of China during men's singles semi-final match on day eight of the 2015 World Table Tennis Championships at the Suzhou International Expo Center on May 3, 2015 in Suzhou, China. (Photo by ChinaFotoPress/ChinaFotoPress via Getty Images)

مالونگ مدتهاست که از نظر بسیاری از طرفدارن و کارشناسان تنیس روی میز به عنوان قوی ترین بازیکن جهان شناخته میشود اما در روزهای حساس و نبردهای بزرگ آنطور که باید و شاید نتوانست خود را به اثبات برساند. تا اینکه در سال 2015 رویای خود و بسیاری از طرفدارن خود را تحقق بخشد. قهرمانی جهان و سپس قهرمانی در ورد کاپ سالی رویایی برای او و طرفدارانش رقم زد. به طوری که به گفته لیوگولیانگ سرمربی تیم ملی چین مالونگ بعد از این پیروزی ها اعتماد به نفس بسیار بالایی نه تنها برای تیم ملی چین بلکه برای شخص خود نیز به دست آورده و بسیار قدردان آن است. تمامی طرفداران تنیس روی میز و علاقمندان او میدانند که مالونگ آماده و با اعتماد به نفس چه بازیکن خطرناک و در این حالت شکست دادنش غیر ممکن به نظر میرسد.

دردسامبر 2015 مالونگ برای چهلمین بار بر قله رنکینگ ITTF قرار گرفت تا سالی رویایی او همچنان ادامه داشته باشد.از دهم دسامبر که رقابتهای گرند فاینال به عنوان آخرین رقابت بزرگ سال 2015 شروع شده و مالونگ به عنوان امید اصلی قهرمانی این رقابتها شناخته میشود تا درصورت پیروزی در این رقابتها و کسب عنوان قهرمانی برای چهارمین بار بعد از سالهای 2008, 2009 و 2011 باشد که موفق به کسب این عنوان میشود که در صورت تحقق این مهم خود نوعی رکورد است که بازیکنی موفق به کسب چهار قهرمانی در این رقابت ها شود.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید ژانگ جیکه تاکنون موفق به قهرمانی در هیچ دوره این رقابت ها نشده و بسیاری معتقدند که یک گرند اسلم واقعی نیاز دارد که هر چهار عنوان قهرمانی المپیک, قهرمانی جهان, قهرمانی جام جهانی و قهرمانی گرند فاینال را در کارنامه خود داشته باشد تا او را یک گرند اسلم واقعی خطاب کرد.عنوانی که تنها Kong Linghui موفق به کسب آن شده.شاید همین دلیل برای دوچندان کردن جذابیت این رقابت ها کافی باشد.

کمتر از یک سال به برگزاری رقابت های المپیک مانده و باید دید آیا مالونگ میتواند همانند 2015 سال رویایی خود را تکرار کند و با قهرمانی در المپیک 2016 ریو نام خود را در کنار بزرگان دنیای تنیس روی میز قرار دهد یا خیر.

بسیاری از طرفدارانش و حتی رقیبانش او را بزرگترین شانس قهرمانی در المپیک ریو میدانند.

یورگ روسکوف(رسخوف یا….) سرمربی تیم ملی آلمان با عنوان اینکه انتظار مدال طلا داشتن از بازیکنانش فشار زیادی به آنها خواهدآورد و حتی میتواند نتیجه عکس برای آلمانها داشته باشد گفت: ” مالونگ از نظر فنی و تکنیکی در وضعیت بسیاری فوق العاده قرار دارد و بزرگترین شانس برای بردن مدال طلا در المپیک ریو است

از سوی دیگر در اردوی خودی نیز وضعیت به همین شکل است لیوگولیانگ سرمربی تیم ملی چین نیز درباره حضور و شانس مالونگ در المپیک ریو گفت: ” من باور دارم که هدف مالونگ تنها شرکت کردن در المپیک نیست بلکه بزرگترین چالش برای او ,تحقق بخشیدن به رویایش و رسیدن به اوج قله دوران ورزشی خود است

البته مالونگ موفق شده عنوان ITTF male Star را در سال 2015 نیز دیروز در لیسبون پرتغال به دست آورد ولی چون هنوز ویدیوی این مراسم از سوی فدراسیون جهانی پخش نشده مطلب مربوط به آن در سایت قرار نگرفته به محض آماده شدن ویدیو گزارش کامل این مراسم تقدیم شما پینگ پنگ دوستان خواهد شد.

برای دانلود بازی های world cup الخصوص بازی فینال به این مطلب مراجعه کنید که بازی فینال نیز در آپارات قرار گرفته و مطلب مربوط بروزرسانی شده است.

برای دانلود بازی فینال قهرمانی جهان و خبر مربوط به آن نیز می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید که با کیفیت HD در آپارات قرار گرفته است و مطلب بروزرسانی شده است.

Comments

  1. Javad says

    دوستان دو مطلب مربوط به فینال قهرمانی جهان و جام جهانی به انتهای مقاله اضافه شده که می‌تونید برای دانلود این بازی ها با لینک مستقیم و مشاهده در آپارات به اون مطالب مراجعه کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *