ستارهای تنیس روی میز در ITTF STAR AWARDS

ittf star awards
ittf star awards

فدراسیون تنیس روی میز در سال 2013 ابتکار جالبی به خرج داد و در این سال تصمیم به برپایی مراسمی با عنوان ITTF STAR AWARDS گرفت. در این مراسم در هفت بخش جوایزی اهدا شد.مراسم سال 2013 در ژانویه 2014 یعنی اولین ماه میلادی سال 2014 برگزار شد ولی تاریخ دورهای بعد مراسم یعنی 2014 و 2015 دسامبر همان سال میلادی یعنی آخرین ماه سال میلادی و قبل از کریسمس می باشد.مراسم سالهای 2013 و 2014 هر دو در دوبی برگزار شدند و مراسم امسال , 9 ام دسامبر یعنی چهار روز دیگر در لیسبون می باشد که امسال علاوه بر این مراسم میزبان مسابقات گرند فاینال 2015 آخرین تور حرفه ای فدراسیون جهانی در این سال میلادی از 10 الی 13 دسامبر میباشد.
در اولین سال برپایی این مراسم بهترین بازیکن مرد و زن , بهترین بازیکن معلول در بخش مردان و زنان , بهترین بازیکن مرد و زن به انتخاب طرفداران و بهترین رالی سال هفت بخشی بودند که درآنها جوایزی اهدا شد. در این سال ITTF دو ستاره مرد و زن را انتخاب و دو ستاره مرد و زن را به رای طرفداران واگذار کرد که در بخش مردان هر دو جایزه را ژانگ جیکه و در بخش زنان به انتخاب فدراسیون را لی ژیائو ژیائو و به انتخاب طرفداران را لی شیون به دست آوردند و بهترین رالی سال نیز رالی بین تیمو بول و مالونگ در قهرمانی جهان 2013 که پوئن را بول پیروز شده بود انتخاب شد در 2013 حدود هشتاد هزار نفر از طرفدارن تنیس روی میز در رای گیری انتخاب ستاره در بخش مردان و زنان شرکت کردند.

دانلود با لینک مستقیم و کیفیت HD که باز هم ذکر می‌کنم در صورتی که idm بصورت خودکار لینک را دریافت نکرد حتما بصورت دستی به idm لینک را وارد کنید:

ITTF Star Awards 2013
ITTF Star Awards 2013

در سال 2014 اما تغییراتی در این جایزه داد شد اولین تغییر اینکه جوایز جداگانه به انتخاب طرفداران و فدراسیون حذف شد در بخش مردان و زنان به جای چهار جایزه دو جایزه داده شد که طبق اعلام خود ITTF رای مردم با نظر کارشناسان و اصحاب رسانه ترکیب شده و ستارهای بخش زنان و مردان انتخاب می شوند در عوض علاوه بر بخش معلولان و رالی برتر که در سال 2013 نیز بود مربی برتر و بازیکن اخلاق یا بازی جوانمردانه نیز انتخاب شدند. که در سال 2014 , Quadri ARUNA نیجریه ای با درخشش خیره کننده اش در ان سال و دینگ نیگ در بخش زنان موفق شدند به عنوان ستارهای دنیای تنیس روی میز دست پیدا کنند.

ittf star award 2014
ittf star award 2014

در سال 2015 اما این جایزه بازهم دستخوش تغییراتی هرچند اندک شد و علاوه بر بخش های قبلی ستاره ای ک پیشرفت قابل ملاحظه ام هم در این سال کرده باشد انتخاب خواهد شد البته شاید از الان بتوان شانس مالونگ در بخش مردان را بیشتر از سایر رقبا دانست ولی در بخش زنان این پیش بینی کمی مشکل تر است هرچند شاید شانس پاتریشیا سولجای آلمانی به دلیل پیشرفت قابل ملاحظه و درخشانش ک موفق به کسب مدال برنز در جام جهانی برای آلمان ها شد و یا کاسومی ایشکاوا ژاپنی که بازیهای درخشانی را در سال 2015 به نمایش گذاشت بیشتر از دو هم چینی یعنی دینگ نیگ و لی شیون دانست.
طبق توضیح سایت رسمی این مراسم نشان داده شده به ستارهای برتر سمبولی از میز پینگ پنگی است که پیچ خورده و به شکل جامی در امده و ستاره ی بالای ان نشان پرستیژ و این نکته است که شخص برنده این جایزه ستاره ای است بالاتر از دیگر ستارگان دنیای تنیس روی میز و در نهایت لوگو و نام ITTF بر رو و پایه جام حک شده است
در انتها باید گفت که تنیس روی میز ورزشی است که سالهاست بازی می شود و در بین عموم مردم رواج دارد و پیر و جوان از بازی کردن آن لذت می برند .مطمئنا تمام کسانی که تنیس روی میز را به صورت حرفه ای دنبال و بازی میکنند بارها با این دیدگاه عموم مواجه شده اند که تنیس روی میز یک ورزش نیست و بیشتر به عنوان یک سرگرمی به ان نگاه می شود و شاید یکی از دلایل مهجور ماندن این ورزش در کشور ما همین نگاه عمومی مسئولان و مردم باشد. البته در باقی نقاط جهان هم جز در برخی کشورها که سابقه و پشتوانه قوی ای در این عرصه دارند همچون چین و آلمان خیلی نگاه , متفاوت با کشور ما نباشد و شاید دلیل متفاوت بودن نتایج انها امکانات سخت افزاری و نرم افزاری بیشتر باشد. نگاهی که امروزه در سراسر جهان به مفهموم کلی ورزش وجود دارد بهبود وضعیت سلامتی با افزایش تحرک ,ایجاد نشاط و شادی و همچنین گسترش صلح دوستی در بین مردم و کشورهاست که باید گفت تنیس روی میز تمامی ویژگی های لازم جهت انجام تک تک این امور دارد و گسترش ان می تواند تک تک موارد گفته شده در بالا را به ارمغان بیاورد. در جهان سرمایه داری امروز مهمترین فاکتور برای رشد یک موضوع پولساز بودن ان است و پولساز بودن یک ورزش به طبع به تعداد افرادی ک ان را بازی و یا دنبال میکنند بر میگردد و نیاز دارد ک عده ی زیادی به ان توجه کنند و حاضر باشند برای انجام دادنش و یا دیدنش هزینه کنند. سیاست ITTF در سالهای اخیر گسترش هرچه بیشتر این ورزش و معرفی بیشتر و بهتر ان به جهانیان جهت توسعه هرچه گسترده تر ان است . و مراسم ITTF STAR AWARDS نیز در همین راستا و جهت معرفی گسترده تر این ورزش به جهانیان و جلب توجه سرمایه گذارن به این ورزش جهت سرمایه گذاری و توسعه همگانی این ورزش است.هرچند ک تاکنون در این راستا بسیار ضعیف عمل کرده شاهد این مدعا تعداد دنبال کنندگان ITTF بزرگترین مرجع تنیس روی میز در شبکه های اجتماعی است تعداد فالوئرهای کمتر از 32 هزار نفر در اینستاگرام در حالی ک این شبکه اجتماعی بالغ بر 400 میلیون کاربر دارد یا تعداد دنبال کنندگان این فدراسیون در شبکه یوتیوب کمتر از 110 هزار نفر هستند در حالی ک این شبکه ماهیانه حدود یک میلیاد کاربر فعال دارد. طبق اعلام خود ITTF بیش از 300 میلیون نفر در سراسر جهان تنیس روی میز بازی میکنند هر چند ک بخش اعظم این جمعیت چینی هستند ولی با تمام این اوصاف میتوان تبلیغات و بازاریابی ضعیف فدراسیون جهانی تنیس روی میز را یکی از عوامل مهجور ماندن این ورزش دوست داشتنی دانست امید است ک با برپایی چنین مراسم هایی و ترغیب سرمایه گذاران و صاحبان ثروت به سرمایه گذاری در این ورزش هر روز شاهد گسترش بیش از پیش آن باشیم.
امید است که روزی در کشور ما نیز نگاه مردم و مسئولین به این ورزش حرفه ای تر شده و این ورزش جایگاه شایسته و بایسته خود را در کشورمان پیدا کند.

آنونس سال ۲۰۱۵
آنونس سال ۲۰۱۵

Comments

  1. محمد says

    آقا جواد اگه میشه یه عکس از هر کدومش بذارید
    آخه من یه مراسم جایزه تو دبی رو دارم که مالونگ و لی ژیایو و لیو شیون و ژانگ ژیکه و دینگ نینگ میان بالا دوبل میزنن میخوام تکراری دان نکنم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *