خداحافظی ژان میشل سیو از بازی‌های ملی

ژان میشل سیو
ژان میشل سیو

از صمیم قلب از شما ممنونم، ممنون.

این بار واقعیه، برای ۳۲ سال به سراسر جهان با راکتم رفتم؛ خب ۳۲ داره به ۳۳ تبدیل میشه مثل زمانی که عضو تیم ملی شدم توی ۱۹۸۳. و در تمام این سال‌ها من با تمام انرژی و وجودم برای این ورزش جنگیدم، ورزش خودم، که همه چیز رو به من داده.

این بار آماده‌ام که اعلامش کنم، بعد از مدت‌ها، باید آسون باشه که بگم دوران ورزشی ملی من تموم شده. بار ها از من در مورد این موضوع پرسیده شده بود و هر بار گفته بودم که تا زمانی که از تمرین کردن و رقابت‌ لذت ببرم ادامه می‌دم و ادامه هم دادم. با وجود اینکه کار‌های دیگه‌ای رو هم شروع کردم، مثل: مدیر تکنیکال فدراسیون تنیس روی میز فرانسه زبان‌ها، یا مدیریت COIB یا رئیس کمسیون ورزشکاران بلژیک و اروپا و یا حتی اخیرا که مشاور ویزر ورزش شده ام. در میان تمامی این فعالیت‌ها همیشه به تمرینات خود به بهترین شکل ممکن ادامه دادم تا بتوانم در مسابقات شرکت کنم.

این بار، تموم شد. من میخوام از این فرصت استفاده کنم و از همه کسانی که باعث بودن من شدند تشکر کنم. اولین‌ها البته پدر و مادرم هستند. من هرگز فداکاری‌های آنها را در طول سال‌ها فراموش نمیکنم، این مورد برای تمامی اعضای خانواده من هم صدق میکنه: برادرم، فرزندانم و مادر اونها. پس از اونها تمامی تیم ها و مربیانی بودند که داشتم، چه بصورت تیمی و چه بصورت انفرادی. درباره تیم ها که صحبت می‌کنم از اولین تا آخرینشون که تیم ملی نیز جز اون هست. از تمامی کسانی که من رو انتخاب کردن تا اسپانسر من باشند هم تشکر میکنم.  از تمامی هم تیمی هایم تشکر می کنم که بدون اونها هیچ پیروزی و هیچ مقامی میسر نمیشد.

من همچنین باید به فدارسیون تنیس روی میز اشاره کنم، هم ملی و هم فرانسه زبان، همچنین COIB. همه میدونند، که چقدر المپیک برای من مهم بود، و من هرگز حسی که در زمان حمل پرچم ملی در المپیک آتن داشتم رو فراموش نمی کنم. در مورد فدارسیون ها صحبت کردم، هیچ وقت تمام کسانی رو که برای برگزاری مسابقات زحمت کشیدند از یاد نمی برم. حتی اگر فدراسیون نبود، ارگانی بود که با تعداد زیادی داوطلب این کار‌ها را انجام میدادند.

در انتها، نمی‌خوام وزیر ورزش را از یاد ببرم، به کمک او و کار‌هایش بود که ورزش من را در سال‌های مختلف پیش برد و مخصوصا سازمان ADEPS.

خب، اسم همه رو نگفتم که مجبور نشید چند صفحه دیگه هم بخونید. اما

هر شخصی، در کار خودش و در سطوح مختلف نقش بی نظیر خود رو بازی کرد و به من کمک کرد تا به قله ورزشم برسم، و به من کمک کرد که آرزوهایم را درک کنم. به یک متشکرم بزرگ به همه می‌گویم.

این مطلبی است کهJean Michel Saive یکی از اسطوره‌های تنیس روی میز دیروز بر روی وب‌سایت خود قرار داد و به صورت رسمی از بازی‌های ملی تنیس روی میز خداحافظی کرد.

او همچنین در مصاحبه ای اذعان داشت که از این تابستان به این فکر بوده است و این طور فکر کرده که اگر بار دیگر در شرایط خوبی باشد و سهمیه المپیک کسب کند جای یک جوان جویای نام را گرفته پس تصمیم گرفت که میدان را برای جوانان باز بگذارد.

او دوران ورزشی خود را از سال ۱۹۸۳ میلادی آغاز کرد. در بیرمنگام در سال ۹۴ با شکست والدنر توانست مقام قهرمانی رقابت‌های اروپایی را بدست آورد، در ۹۴ قهرمان ورد کاپ نیز شد.  او ۱۹ بار توانسته مقام قهرمانی بلژیک را بدست آورد، سه مقام قهرمانی در رقابت‌های پرو تور دارد در ۹۲ و ۲۰۰۵ نیز نایب قهرمان اروپا شده است.

همچنین او به همراه یورگن پرسون و زوران پریموراک تنها افرادی هستند که از سال ۱۹۸۸ تا ۲۰۱۲ در هفت دوره متوالی المپیک حضور داشته اند.

او مسلما جز محدود بازیکنان تاریخ تنیس روی میز است که تا این حد ورزشش را درک کرده است. راکت جزئی از اوست. اگر کمی بالای ۲۵ سال داشته باشید و یا کمی بازی‌های گذشته را دنبال کرده باشید خواهید دانست که ژان میشل متفاوت بود او با تمام وجودش بازی می‌کرد و این حس را شما در تک تک لحظات بازی او لمس می‌کردید. چه پوئن های زیبایی که خلق نکرد.

در سال ۹۴ در بیرمنگام در برابر یان اوی والدنر قرار گرفت، ژان میشل در آن سال‌ها در اوج قرار داشت و توانست با غلبه بر والدنر مقام قهرمانی اروپا را کسب کند. مسلما دیدن این بازی می‌تواند بسیار جذاب باشد.

(از آپارات می‌توانید این بازی را با کیفیت HD ملاحظه کنید.

همچنین لینک دانلود مستقیم این بازی نیز موجود می‌باشد. این لینک در مدیافایر نیست و مستقیم است.

قهرمانی اروپا
قهرمانی اروپا

حتما در هنگام دانلود از یک دانلود منیجر مانند Internet download manager استفاده کنید. اگر پس از کلیک بر روی لینک بالا IDM اجرا نشد، بصورت دستی لینک را به IDM بدهید.

کلیپی دیدنی نیز از ژان میشل سیو در ادامه برای شما قرار می‌دهم که دیدن آن خالی از لطف نیست.

کلیپ دیدنی از ژان میشل سیو
کلیپ دیدنی از ژان میشل سیو

حتما در هنگام دانلود از یک دانلود منیجر مانند Internet download manager استفاده کنید. اگر پس از کلیک بر روی لینک بالا IDM اجرا نشد، بصورت دستی لینک را به IDM بدهید.

 

ژان میشل سیو
ژان میشل سیو

Comments

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *