مسابقات تنیس روی میز قهرمانی آسیا و درخشش ملی پوشان

مسابقات تنیس روی میز قهرمانی آسیا SUZUKI 2015 ITTF Asian Championships در شهر پاتایا تایلند در حال برگزاری می‌باشد و تا ۳ اکتبر ماه آینده ادامه خواهد داشت. این رقابت‌ها در بخش‌های تیمی مردان و زنان، انفرادی مردان و زنان، دوبل مردان و زنان و میکس دوبل در حال برگزاری است.

اسپانسر‌های این رقابت‌ها به شرح زیر هستند:

میز: Butterfly

توپ:Butterfly

کف پوش: Tinsue

شش تیم نخست دور قبل بازی‌ها در جدول اصلی مانده‌اند. باقی تیم‌ها در ۲ یا ۴ گروه تقسیم شدند. در مرحله نخست تیم‌ها با یکدیگر بازی کردند تا ۸ تیم به مرحله دوم راه یابند. این هشت تیم به صورت حذفی به مصاف یکدیگر رفتند و دو تیمی که به فینال می‌رسیدند به ۶ تیم برتر دور قبل اضافه شدند تا بازی‌های بخش قهرمانی را پی بگیرند.

تیم ایران در دور دوم موفق شد ابتدا ۳ بر ۱ از سد قزاقستان بگذرد، سپس یک برد ارزشمند با درخشش برادران عالمیان در برابر کره شمالی بدست آورد و در نهایت به همراه هند به جمع هشت تیم برتر آسیا راه یافت.

همانطور که در جدول زیر مشاهده می‌کنید در این دور تیم چین ابتدا موفق شد هند را حذف کند. کره جنوبی سنگاپور را حذف نمود، چین تایپه، هنگ کنگ را حذف کرد و در نهایت در آخرین بازی این مرحله تیم ایران در برابر ژآپن پر قدرت قرار گرفت که با نتیجه ۳ بر ۰ بازی را واگذار نمود:

Screen Shot 2015-09-28 at 1.05.48 AM

در این دیدار نیوا کوکی با نتیجه ۳ بر ۲ از سد نیما عالمیان گذشت، نوشاد عالمیان و افشین نوروزی هر دو ۳ بر ۰ بازی را در برابر حریفان خود واگذار کردند.

تیم ایران برای کسب مقام پنجم الی هشتم باید در برابر هنگ کنگ قرار بگیرد که اگر موفق به پیروزی در این بازی شود در دور بعدی رقابت‌ها به طور مستقیم در بخش قهرمانی حاضر خواهد شد.

با امید موفقیت ملی پوشان کشورمان

Comments

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *