در تنیس روی میز با هدف تمرین کنید

شما می توانید هر جلسه به تمرین بروید یکسری از drill های مورد نیاز خود را انجام دهید و از تنیس روی میز لذت ببرید، پس از مدتی به گذشته می نگرید و خواهید دید که کمی پیشرفت داشته اید ولی می توانستید خیلی بیشتر پیشرفت کنید. مشکل کجاست ؟ آیا برای خود اهدافی را معین کرده اید؟ آیا تصویری از یک سال بعد خود را در ذهن دارید؟ ممکن است در طول مدتی پیشرفت کنید، ولی مسلما بدون هدف پیشرفت شما آنچنان چشمگیر نخواهد بود. حالا باید به این سوال پاسخ دهیم که با هدف تمرین کردن به چه معناست؟

در ابتدا بایست اهداف بلند مدتی را برای خود معین کنید، برای مثال اهداف خود برای  سال آینده، حال باید اهداف خود را به قسمت های کوچکتری تقسیم کنید( فصلی) و این کوچک کردن اهداف همچنان بایست ادامه داشته باشد تا به تمرینات روزانه شما در جهت رسیدن به اهداف بزرگ بیانجامد. شما بایست بدانید که در هر جلسه تمرینی چه هدفی را دنبال می کنید، هر چیزی را اندازه گیری نمایید. برای مثال اگر می خواهید ضربه خاصی را تمرین کنید، در نهایت باید بدانید چند ضربه موفق زده اید، چند درصد از ضربات شما درست بوده است، بایست این درصد را در طول زمان زیاد نمایید. باید بتوانید آن ضربه را تحت فشار بدرستی اجرا کنید و درصد موفقیت شما در اجرای ضربات تحت فشار بایست بالای ۸۰ درصد باشد.

ممکن است قصد داشته باشید که بازیکنی که از شما قوی تر است را شکست دهید، بنابراین باید بازی او را آنالیز کنید و تمرینات خود را بر اساس نقاط ضعف حریف برنامه ریزی کنید، تنیس روی میز، شطرنجی است با سرعت بالا، در نتیجه شما بایست حرکات حریف خود را بشناسید و برای مقابله با آنها آمادگی داشته باشید که با هدف گذاری برای تمرینات خود آن را کسب خواهید نمود.

همیشه به نتایج تمرینات و برنامه خود نگاه کنید و آن ها را آنالیز کنید، ببینید که آیا طبق برنامه پیش می روید؟ اگر از برنامه عقب هستید، دلیل آن چیست؟ چکار بایست بکنید؟

پیشرفت کردن با تعیین هدف برای خود، بسیار سریع تر از پیشرفت کردن بدون هدف است.

Comments

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *