هفت مرحله برای … (بخش دوم)

قسمت اول این مقاله کسب مهارت در تنیس روی میز در این لینک در دسترس است.

۵.انجام یک مهارت در سرعت و کیفیت مطلوب در شرایط خستگی و تحت فشار

در شرایط سخت یک مسابقه بسیار نزدیک، اوضاع بکلی تغییر می کند. آن مهارتی که شما بخوبی در چهار مرحله گذشته تمرین نموده بودید، در شرایطی که با حریف خود ۱۰ بر ۱۰ مساوی هستید و در گیم آخر بازی هستید، در یک آن ثبات خود را از دست می دهد و ممکن است توانایی اجرای آن را به درست ترین شکل ممکن نداشته باشید. به همین دلیل است که شما نیازمند این شرایط در تمرینات خود نیز هستید. شما به این فشار در تمرینات خود نیاز دارید تا در شرایط مسابقه نیز مشکلی در این زمینه نداشته باشید. برای مثال ایجاد نوعی مسابقه با هم تمرینی ای که همان Drill شما را در زمان معین تمرین می کند، می تواند مفید باشد. برای مثال هر کدام از شما ۱۰ فرصت برای اجرای حرکتی دارید، هر کدامتان که تعداد بیشتری حرکت درست انجام دهد، برنده این رقابت می باشد. ناراحتی و نگرانی از باخت در این رقابت دوستانه چیزی است که شما باید به آن اهمیت دهید و این مورد باید شما را وادار به تلاش دوچندان در طول تمرین نماید. این مورد را برای اجرای تمرینات و نرمش های هوازی و نیز به شدت توصیه می کنیم. در خیلی از حرکاتی که شما به تنهایی از انجام آن ها بیزار هستید، وجود یک رقیب بسیار به شما کمک خواهد نمود .

۶.انجام یک مهارت در سرعت و کیفیت مطلوب در شرایط خستگی و تحت فشار مداوم

Goldsmith در یک مقاله می گوید: یک بار انجام یک مهارت در شرایط سخت شانس است، اما توانایی اجرای آن مهارت بصورت مداوم در شرایط سخت، نشانه هایی است از یک قهرمان واقعی.

عملکرد مناسب در شرایط تحت فشار باعث ایجاد روحیه افتخار به خود نیز می گردد. وقتی به گذشته می نگرید و ده مسابقه حساس و در شرایط سخت خود را بازبینی می نمایید، اگر در بیش از ۵۰ درصد آن ها موفق بوده باشید، شما در شرایط سخت خوب نتیجه می گیرید. همانطور که قبلا اشاره کردیم. اجازه اشتباه به خود دادن در زمان یادگیری مهارت در شرایط سخت باعث راحت تر رفتار کردن شما در قبال آن مهارت در زمان مسابقه و شرایط سخت می گردد.

۷.انجام یک مهارت در سرعت و کیفیت مطلوب در شرایط خستگی،تحت فشار مداوم و در شرایط مسابقه

در عمل تفاوت چندانی بین این مرحله و دو مرحله قبل نیست، اگر شما تمرینات خود را برای یادگیری یک مهارت در مرحله پنجم و ششم با موفقیت طی کرده باشید، عملا قادر خواهید بود که نتایج خوبی در مرحله هفتم کسب نمایید.  اگر چه که باید اشاره کنیم که ارائه یک عملکرد خوب در شرایط سخت، کاری نیست که شما قادر باشید همیشه آن را انجام دهید. شرایط روحی چیزی نیست که شما همیشه در آن پیروز باشید و در هر بار حضور شما در مسابقه باید مبارزه خود را در این زمینه نیز آغاز نمایید.

موفق باشید

ترجمه و تلخیص : TTHistory.com


Comments

  1. پویان says

    سلام آقا جواد دی وی دی هات بدستم رسید(کرج) خیلی خوب بود .
    در ضمن آقا محمد فیلم دیدن زمانی خوبه که پشتش آگاهی و دانش فنی هم باشه بنظر من مطالب نوشتاری هم جای خودش رو داره

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *