هفت مرحله برای کسب مهارت در یک مهارت تنیس روی میز (بخش اول)

در ادامه هفت مرحله را برای کسب مهارت در هر حرکت تنیس روی میز با هم مرور خواهیم نمود.

  1. انجام یک مهارت اولین کاری که لازم است انجام دهیم، این است که یاد بگیریم چگونه حرکت را انجام دهیم. برای مثال یاد گرفتن اجرای حرکت فورهند بطور پیاپی در روی میز. چرا بطور پیاپی؟ به این دلیل که وقتی اشتباه می کنیم، در می یابیم که اشتباهمان کجا بوده است و سعی می کنیم که حرکات درست خود را بیشتر کنیم و از اشتباهاتمان بکاهیم.  و این تکرار خود باعث پیشرفت می گردد تا ….
  2. انجام یک مهارت بصورت عالیبصورت عالی در تنیس روی میز یعنی داشتن یک مهارت با استحکام و انسجام کافی و نه سرعت بالا، یکی از مربیان تنیس روی میز می گوید که تا زمانی که نتوانید ۱۰۰ ضربه فورهند بدون اشتباه داشته باشید، در واقع فورهند ندارید. هدف گذاری برای داشتن انسجام در مرحله اول شبیه تمرینات تقویت عضلات می باشد. شما برای انجام حرکات بطور سریع در ابتدا نیاز دارید که بطور معمول تمریناتی را به آرامی و دقت تکرار کنید تا در آن به مهارت برسید  و سپس زمانی که عضله شما بطور خوبی رشد نمود می توانید آن حرکت را سریع تر انجام دهید. انجام حرکات با سرعت بالا  که در حال حاضر توانایی انجام آن را با انسجام کافی ندارید، اشتباهات زیادی را در پی دارد و حتی موجب آسیب دیدگی می گردد.
  3. انجام یک مهارت با سرعت و کیفیت مطلوبحالا که یک حرکت را با انسجام کافی می توانیم انجام دهیم، زمان آن فرا رسیده که سرعت خود را نیز افزایش دهیم. سرعت در تنیس روی میز همیشه به معنی ضربه زدن سریع به توپ نیست. در واقع انجام یک footwork مناسب در میان اجرای ضربات می تواند به هدف سریع تر اجرا شدن ضربات ما کمک نماید. در نتیجه شما باید برای رسیدن به توپ در زمان مناسب توانایی پیش بینی مکان توپ بعدی را داشته و با داشتن یک فوت ورک مناسب برای خود زمان خریداری نمایید. بهترین روش برای دستیابی مهارت در این زمنیه انجام تمریناتی با حالت فوت ورک رندم می باشد که باعث افزایش قدرت پیش بینی شما می گردد
  4. انجام یک مهارت با سرعت و کیفیت مطلوب در شرایط خستگی خستگی در مسابقات تنیس روی میز برای شما بار ها رخ می دهد که باعث اجرای کند حرکات توسط شما در شرایط سخت می گردد. خوشبختانه ما در تمرینات خود نیز دچار خستگی می گردیم. نکته مهم این است که مطمئن گردیم که تا زمانی که خسته شویم تمرین می کنیم، و سپس اندکی بیشتر تمرین نماییم، مخصوصا با تمریناتی که مربوط به foot work می باشد. نکته مهم دیگر این است که هر ست ۱۱ پوئنی حدود ۷ دقیقه در سطح بالا بطول می  انجامد، پس اگر ۵ گیم بازی کنید حدود ۳۵ دقیقه تحت فشار خواهید بود. مطمئن گردید که در مسابقه خواهید توانست حدود ۳۵ دقیقه بطور حداقل تحت فشار عملکرد مناسبی را از خود نمایش دهید و ۱۰۰ درصد توان خود را در آن مدت به نمایش خواهید گذاشت.ادامه دارد.

Comments

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *